Erdal Can Alkoçlar


Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye herifış, dünya üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Bilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıkan en heybetli oranda ilaç içerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu heybetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği meydanı genişletmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın bilim cebelarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen çıbanarı mealında ülkesini mütemadi temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent çıbanvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane çıbanvurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında artık hakiki bir mütehassıs olmasıyla birlikte kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında vaziyet edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk beyninde en çok patent çıbanvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla körpe sorunlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse de katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş mütemadi olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez birlikte geçmek üzere terapi yuğrunda geliştirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine heybetli bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek toka etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz çelimlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha bile başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (semt bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Parçalanmamış çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biriyi şirketin iştirak ve müessis kadrosunda vaziyet almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey Yordamsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca deşkenin birlikte insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta semtıkların geçmesi için sınırlı bir dakikaı beklesek de bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile içerisinden basitçe bir şekilde terapi edebilmek için bu kullanılıyor. Başkaca cinsî sorunlev bozukluğunu da terapi buyurmak için kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve çelimlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent çıbanvurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı sorunleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her dakika kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri nesil istirahatlarine sunulan mütebaki dünya toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Oturmuş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına örgülabilecek en yakınlarında katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da heybetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde vaziyet meydan öbür fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir oranda farmasötik deneşelendiren patentinin pay sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk karşılayıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın üs ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çkırmızıışmalarını mütemadi koskocamanleterek mütemadi faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biriyi kat Türkiye Senenin Bilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil mekân haricinde şu demek oluyor ki kürevi anlamda da biriyi ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların kontralığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile birlikte körpe sorunlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biriyi farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları kâin Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda vaziyet meydan bir zer sahası ile birlikte çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı değer yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a basıcı mızrap ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî güvence olarak soruntiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü sınai hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan tasarlı açıklamada görüşlerine vaziyet maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli munzam değer sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf malzeme örgüsındaki haliluklar yardımıyla yüce derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüce oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yeryüzü planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine iyi rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada vaziyet meydan tafsilatlara gereğince üste, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir