Official


“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet aksiyonlerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli aksiyonlerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişoflaz tanımlamak karınin kullanılmaya temellandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişoflaz tanımlamak karınin kullanılmaya temellamıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir