Zurna Sohbet


Chat, Türkçesiyle “Sohbet” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı sinein bileğil, aynı zamanda düğün sinein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle dokumalabildiği kabil hassaten tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri eliyle dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş etkili olmak sinein yalnızca nickname (eğreti isim) geçirmek yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete esaslamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek aralık simaünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kabil tercihe bağlamlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir